Grupa koncernu GoodYear

Śpiesz się, oferta kończy się za:

DOSTAWA KURIEREM JUŻ OD 24,99!
Zobacz szczegóły dostawy »
308.87
Wcześniej
477.24
Na stanie: Bardzo dużo >20
Dostępny od ręki
Rok Produkcji (DOT): 2020

Opona Dębica 205/55R16 FRIGO HP2 91H

Producent Dębica
Typ pojazdu Osobowe
Sezon Zimowe
Szerokość 205
Profil 55
Średnica 16
Index nośności 91 = 615 kg
Index prędkości H = 210 km/h
Rok Produkcji (DOT) 2020
Kod producenta (SAP)588362
Gwarancja: 4 lata
Gwarant: Pena gwarancja producenta
Stan: Fabrycznie nowa
Dystrybucja: Oficjalny dystrybutor w Polsce
Standardy Unii Europejskiej Dębica 205/55R16 91H

Opona Dębica 205/55R16 FRIGO HP2 91H

Frigo HP2 to następca modelu Frigo HP, pierwszej w historii Dębicy zimowej opony przeznaczonej do samochodów o wysokich osiągach. Dębica Frigo HP2 została zaprojektowana z myślą o kierowcach ceniących dynamiczną jazdę oraz poszukujących zaawansowanego technicznie i trwałego produktu.

Dębica - Frigo HP2

 • Nowy wzór bieżnika sprawia, że opona posiada więcej krawędzi tnących, wgryzających się w zaśnieżoną nawierzchnię i zapewniających lepszą kontrolę w zimowych warunkach.
 • Samoblokujące się lamele wgryzają się w śnieg,  poprawiając kontrolę nad pojazdem oraz zapewniając znakomite zachowanie i właściwości trakcyjne na śniegu.
 • Zoptymalizowana konstrukcja opony i zwiększona głębokość bieżnika zapewnia długie przebiegi oraz oszczędności finansowe.

O producencie Dębica

Firma Oponiarska Dębica S.A. to wiodący na polskim rynku producent opon do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Od 1995 roku inwestorem strategicznym w Spółce jest amerykański koncern The Goodyear Tire & Rubber Company, który poprzez Goodyear S.A. z siedzibą w Luksemburgu posiada ok. 81,4% kapitału zakładowego Spółki. Firma Oponiarska Dębica S.A. jest największym w Europie i jednym z największych na świecie zakładów koncernu Goodyear. Spółka produkuje opony takich marek, jak: Dębica, Goodyear, Dunlop, Fulda i Sava. Sprzedaje swoje produkty w Polsce i 60 krajach na sześciu kontynentach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, USA i Brazylii.

Według danych Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk, T.C. Dębica S.A. jest największym inwestorem i zakładem pracy w Dębicy i na Podkarpaciu. Zatrudnia blisko 2900 pracowników, współpracując z ponad 300 firmami lokalnymi.

Kwota 15 milionów dolarów przeznaczona została na budowę supernowoczesnej ciepłowni gazowej, której wydajność zaspokaja potrzeby Firmy i pozwalała do 2004 roku na ogrzewanie czystą ekologicznie energią 1/3 części Dębicy. Pozwoliło to na wyłączenie wielu przestarzałych ciepłowni osiedlowych. Inwestycja ta umożliwiła redukcję emisji gazów o 98%, pyłów o 100% oraz redukcję odpadów o 40%. Na terenie firmy działa też nowoczesna oczyszczalnia ścieków. Jakość odprowadzanej przez nią wody jest lepsza od tej, którą Firma pobiera z rzeki. Zmiany technologiczne umożliwiły redukcję emisji węglowodorów o 49%, zmniejszenie zużycia energii na 1 kg wyrobu o 19% oraz poboru wody o 55%.

Dzięki tym inwestycjom emisja substancji szkodliwych podczas procesów produkcyjnych stała się wielokrotnie mniejsza niż to, co zostało określone w normach. Najlepszym potwierdzeniem tego stanu rzeczy jest otrzymany we wrześniu 1999 r. międzynarodowy Certyfikat ISO 14001, który gwarantuje funkcjonowanie w TC Dębica S.A. systemu zarządzania środowiskowego. Firma wdrożyła i utrzymuje ten system, a jego zakresem objęła produkcję i magazynowanie opon. Certyfikat został wydany przez międzynarodową organizację certyfikującą Bureau Veritas Quality International. Godnym podkreślenia jest fakt, że Dębica była pierwszą w Polsce firmą w branży oponiarskiej, która posiadała taki dokument.

Warunki gwarancji

Gwarancja: 4 lata

Karta gwarancyjna: Dębica - karta_gwarancyjna_goodyear_dunlop_fulda_sava_debica.pdf [2016-10-12 09:54, 249856kB]

Opinie (21)

 • Opony Dębica hp2 sprawdziłem na Bieszczadzkich drogach ubiegłej zimy. Dla mnie są idealne. Bardzo dobrze sprawują sie na śniegu, dobrze trzymają się drogi. Na mokrej zimowej nawierzhni również dobrze trzymaja się drogi. Są bardzo ciche. Są nawet cichsze od opon letnich .Polecam, te opony to dobra inwestycja aby poczuć się bezpiecznym na ośnieżonej i mokrej drodze

  Ocena: 5

  Franciszk

 • Po przesiadce z wysłużonych już, poprzednich opon na tytułowe Dębice i korekcie zbieżności w pierwszych dniach czułem się jakbym prowadził inny, o wiele nowszy pojazd.

  Ocena: 5

  Arkadiusz

 • Patrząc na cenę i to, co opony oferują, to jest świetnie

  Ocena: 5

  Bronisław

 • jazda po śniegu, lodzie, nawet w czasie dużej śnieżycy opony sprawowała się super i dawała mi wyraźne sygnały gdzie leżą jej limity.

  Ocena: 5

  Leszek

 • W śniegu "kopnym" rewelacja, ESP oraz ASR bardzo rzadko się uruchamiały, chyba że po prostu chciałem ostro ruszyć, co przy ujemnych temperaturach jest zrozumiałe

  Ocena: 5

  Amadeusz

 • Opony zdecydowanie godne polecenia w swoim pułapie cenowym.

  Ocena: 4

  Kazimierz

 • Nie łatwo mi zerwać przyczepność, na poprzednich było łatwiej. Podsumowując, bardzo dobre opony za rozsądną cenę.

  Ocena: 5

  Aleks

 • Patrząc na cenę i to co ta opona daje, nawet gdyby miała sie szybciej zużywać przy konkurencji to i tak warto ponownie zdecydować sie na Dębice

  Ocena: 5

  Franciszek

 • Opony spisują się naprawdę dobrze, zwyczajnie nie mam za co odjąć im punktów oceny

  Ocena: 5

  Jędrzej

 • Przy zachowaniu zdrowego rozsądku i dostosowywaniu prędkości do warunków na drodze auto prowadzi się w 100% przewidywalne

  Ocena: 5

  Gustaw

 • Te opony sprawdzają się w tym wyśmienicie, stwierdzam, że zrobiło się zupełnie inne, przyjemniejsze w prowadzeniu auto.

  Ocena: 5

  Ksawery

 • Bardzo dobre opony w tej cenie

  Ocena: 5

  Mariusz

 • super tak jak pisali na sklepie

  Ocena: 5

  adrian

 • Moje pierwsze opony Letnie , uwazam za bardzo dobry wybor, super sie prowadzi, dobra przyczepnosc podczas deszczu, wedlug mnie ekoonomiczna porownujac do poprzedniej opony. Cicha , dobrze wykonana. POLEACAM

  Ocena: 5

  Monia

 • Jeszcze nie wiem, sugerowałem się opiniami innych

  Ocena: 5

  Mirosław

 • Opony kupiłem jesienią 2016 roku i przetestowałem je w naprawdę trudnych warunkach zimowych i mogę stwierdzić z pełną odpowiedzialnością że w tym przedziale cenowym trudno o lepsze opony zimowe naprawdę polecam!!!

  Ocena: 5

  Manti

 • produkt godny polecenia, opony spełniają swoją funkcje na zimowe warunki lecz ciut szumią

  Ocena: 5

  juszczyk 65

 • Bardzo dobre opony

  Ocena: 5

  Seba

 • Bardzo dobre opony, dobrze trzymają się na mokrej nawierzchni

  Ocena: 5

  Wacław

 • godne polecenia

  Ocena: 5

  Roman

 • Używam od dwóch miesięcy. Czekałem z opinią aż spadnie śnieg. Nie zawiodłem się, na mokrym super odprowadza wodę nawet po wjechaniu w sporą kałuże nie traci impetu, na śniegu przyczepność bardzo dobra, na lodzie jak na lodzie trzeba uważać. Ogólnie w tej cenie bardzo polecam.

  Ocena: 5

  Dam

Ocena: